7 gün 24 saat kesintisiz tatil rehberi Mytatil.org
Özel Arama


Türkiye Turistik Yerler Yazar: Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

Türkiye, coğrafî konumu sebebiyle tüm zamanların en çok ilgi gören yerlerinden biri olmuştur. Bu ilgi beraberinde hakim olma isteği de getirmiş, dolayısıyla Anadolu ve Trakya bölgesi birçok devletin hakimiyeti altında kalmıştır. Bu yüzdendir ki Türkiye, hemen her turizm çeşidi açısından son derece zengin bir alandır.

İzmir Ephesos Antik Kent

Türkiye, dünyanın yedi harikasından biri olan Efes (Ephesos) Antik Kenti’ne ev sahipliği yapmaktadır. İzmir’in Selçuk ilçesi sınırları içinde yer alan Efes’in tarihi milattan önce 6. yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Ephesos 300x200 Türkiye Turistik Yerler

Antalya Aspendos Antik Tiyatro

15.000 seyircinin oturmasına imkân veren tiyatrosu günümüzde bile kullanılabilen ve Antalya’ya yarım saat mesafede bulunan Aspendos, her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi kendisine çekmektedir.

Aspendos 300x225 Türkiye Turistik Yerler

Dolmabahçe Sarayı

Osmanlı İmparatorluğu’nun ihtişamını görmek isteyen birinin uğraması gereken ilk yerlerden biri İstanbul’daki Dolmabahçe Sarayı’dır. Mimarîsi ve dekoruyla misafirlerini ağırlayan Dolmabahçe Sarayı, bulunduğu konum itibariyle adeta İstanbul’un merkezinde bulunmaktadır.

Dolmabahce Sarayi 300x224 Türkiye Turistik Yerler

Topkapı Sarayı

Uzun bir süre Osmanlı İmparatorluğu Hanedanları’nın evi olarak kullanılan Topkapı Sarayı, İstanbul’daki bilinen ilk yerleşim yeri üzerinde inşa edilmiştir. Günümüzde müze olarak kullanılan saray, oldukça sağlıklı bir şekilde heybetini korumaktadır.

Topkapi Sarayi 300x198 Türkiye Turistik Yerler

Trabzon Sümela Manastırı

Trabzon’a bağlı Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı’nın milattan önce 4. asırda inşa edildiği tahmin edilmektedir. Bu tarihi yapıda bulunan kilisenin içinde, Meryem Ana adına yapılmış birçok freske rastlanmıştır.

Sumela Manastiri 300x202 Türkiye Turistik Yerler

Anıtkabir

Modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk’ün kabrinin de içinde bulunduğu Anıtkabir, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Anıtkabir’in çeşitli bölmelerinde yer alan Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzeleri, yolu Ankara’ya düşenlerin kesinlikle uğramaları gereken yerlerin başında gelmektedir.

anitkabir 300x225 Türkiye Turistik Yerler

Yazı ile ilgili kısa bir Not; Elbetteki güzel “ülkemiz” Türkiye’nin tarihi güzellikleri bunlarla sınırlı değil yakın zamanda yayınlamaya başlıyacağımız bir yazı serisi ile elimizden geldiğince Türkiye’mizin tarihi güzelliklerini size sunmaya çalışacağız.Bu yazı dizimizde sizinde kendi ilinize ait olan tarihi yerleri tanıtmak isterseniz iletişim bölümümüzdeki e-mail adresinize yazınızı göndererek bize ve ilinize katkıda bulunabilirsiniz.


İlgili Kelimeler; , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Benzer Yazılar

Benzer Yazı BulunamadıYazı Hakkında Yorumunuz?

Türkiye Turistik Yerler Için 5 Yorum

ELOŞ Demişki

BEN BURDA ÇOK SEVİNÇLİYİM ÇÜNKÜ BEN BURDA ÖDEVİMİ BULDUM UMARIM BENİM GİBİ OLAN BİR ÇOK ÖĞRENCİ DE ÖDEVİNİ BULUR ANLATAMAM DURUMUM ÇOK KÖTÜ HOCALAR ÜSTÜMÜZE ÇOK FAZLA GELİYORLAR BIKTIM KARDEŞİM AMA ARTIK BU SİTED VAR HUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHUHU
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))):)))))))))))))))))))))))))))

şeval Demişki

bu siteye bayıldım harika bir site +ben ödevimi burda buldum herkese sölicem bu sayfayı ark.knk larımada

ümmühan deniz Demişki

çok güzel

isabella swan Demişki

ı am beautiful. salcarto. zamcarl.ç

rumeysa özçelik Demişki

süper çok güzel odevim için kullandım fotografları :)

Mytatil.org adresinde 1130 adet tanıtım bulunuyor...
Popüler Kelimeler; YILBASI Bodrum Sörf Genel Hizmet ucuztatil tatil rehberi Bir Klima Antalya otel tatil ucuz tatil Kayak bodrum tatil Turizm Columns Banyo Bursa Fethiye çanakkale konaklama yilbasi resimleri Oda Mini Bar

Tatil RehberiTatil ,Site Haritası,