7 gün 24 saat kesintisiz tatil rehberi Mytatil.org
Özel Arama


Yayla Tatili Yazar: Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

2010 yaz tatili sezonu inanılmaz derece sıcak geçiyor.Sıcaktan bunalan ve plajlarda güneşlenmekten sıkılan tatilcilerimiz için ilginç tatil imkanı olan yayla tatili alternatif tatil olarak karşımıza çıkıyor işte 8-) Ülkemiz, birçok konuda olduğu gibi yayla tatili konusunda da zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Bu avantajın var olmasında en önemli etkenler, müsait iklim faktörleri, bölge halkının geçmişten gelen yaşama şekilleri ve elverişli doğal alanların bulunmasıdır.
Yayla tatili alternatifini değerlendirmek isteyenlerin ise dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır ki, bu hususlar yayla tatilini yayla tatili yapan unsurlardır.

Yayla tatili ile ilgili yer seçilirken, yaylanın mümkün olduğunca sivil bir yapılaşma alanına sahip olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Doğal özelliklerin hakim olduğu ve halk ile bütünleşmiş bir yayla, olası ihtiyaçların hızlıca karşılanmasını da sağlayacaktır. Yaylanın herhangi bir şehir merkezine yakın olması, her türlü olanağın sağlanması konusunda ciddi bir avantaj sağlar.Yaylalarda apart şeklinde dilerseniz sezonluk,dilerseniz haftalık istediğiniz kadar konaklama yapabilirsiniz.Yeşilliğin ortasında sıcaklardan yakınan insanların feryatlarını duymadan esen güzel serin rüzgarlarla dans etme fırsatı yakalayabileceğiniz şahane bir tatil imkanını kendinize sunabilirsiniz.

yayla 300x225 Yayla Tatili

Bahsettiğimiz açılardan, Ege, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun bir kısmı bu özellikleri barındıran yaylalarla doludur. Saydığımız bu bölgelerin arasında ise en iyi yaylalara Doğu Karadeniz sahiptir. Nemli, sisli ve yağmurlu bir iklime sahip bölgenin doğal bitki örtüsü insanı adeta kendine çekmektedir.
Doğu Karadeniz’in ardından en iyi yaylalara sahip bölge ise Akdeniz’deki Toros Dağları’dır. Akdeniz bitki örtüsünün artan yükseklikle birlikte bambaşka bir çekiciliğe ulaştığı Toroslar’da yayla tatili yapmak, turistlere bambaşka bir deneyim kazandıracaktır.

Türk Kültürü’nün doğasında bulunan yaylak ve kışlak anlayışından doğan yayla turizmi, şehir yaşantısının unutturduğu doğal yaşamı bir nebze de olsa insanlara yaşatabilir. İnsanın tek yapması gereken ise, kısa bir araştırma ile en yakınındaki yaylaya bir ziyaret düzenlemektir.

yayla resimleri Yayla Tatili


İlgili Kelimeler; , , , , , , , , , , , ,Benzer Yazılar

Marverde Plus Hotel

Marverde Plus Hotel

Bodrum Güvercinlik’te bulunan 5 yıldızlı Marverde Plus Hotel, konuklarına benzersiz eğlence ve Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunmaktadır.... Yazının Devamı →

Tatil Rehberi

Tatil Rehberi

Tatil rehberi denildiği zaman aklıma ilk gelen kelime açıkçası turizm oluyor.Tüm dünya insanları için internet ortamında sayısız ülkeden,sayısız... Yazının Devamı →

Beyrut

Beyrut

Hepimizin bildiği bir gerçek var ki o da batı kültürünün simgesi kabul edilen Paris’in dünyanın farklı coğrafyalarında çekim merkezi olarak... Yazının Devamı →

Mavi Bayraklı Plajlar

Mavi Bayraklı Plajlar

Başta kalitesi ve temizliği ile kendini kanıtlamış olan plajlara verilen sembolik bayrağın ismi Mavi Bayraktır.Türkiye’deki plajların 175... Yazının Devamı →Yazı Hakkında Yorumunuz?

Mytatil.org adresinde 1130 adet tanıtım bulunuyor...
Popüler Kelimeler; Antalya Kayak Bir konaklama Oda Turizm ucuz tatil Klima Mini Bar otel Bodrum yilbasi resimleri Hizmet Bursa Banyo Sörf bodrum tatil Fethiye YILBASI Columns Genel ucuztatil tatil rehberi tatil çanakkale

Tatil RehberiTatil ,Site Haritası,